Sobota na Pálavě

Jak už jsem u panoramat tady níže avízoval, strávili jsme s přítelkyní minulou sobotu překrásným výletem na Pavlovské vrchy neboli Pálavu. Ráno to sice s počasím vypadalo všelijak a při čekání na autobus v Hustopečích (parádní kostel!!!) i trošku sprchlo, ale jak jsme se přibližovali k Novomlýnským nádržím, začalo být jasno, že tentokrát to klapne.

Mikulovem jsme se jen mihli a mažeme po červené. Kozí hrádek, Turold, výstup na Tabulovou a Stolovou horu s překrásnými výhledy, sestup do Klentnice, ledová kofola, kousek po silnici, kousek lesem, po zelené spodní trasou pod vysílačem, výstup na Dívčí hrad nad Pavlovem a Novomlýnskými nádržemi, sešup do Dolních Věstonic, přechod hráze oddělující Střední a Dolní nádrž, oběd ve Strachotíně na Rybářské baště, kousek po silnici, kvalitní dešťová přeháňka mezi poli, závěrečné pivko v bizarní nádražce v Popicích a vlakem k domovu. Ve stručnosti řečeno ... :o)


Repro Mapy.cz

Jako obvykle mnohem víc poví fotografie, takže mrkněte na šedesátku záběrů a mně nezbývá než tenhle kousek naší země doporučit vaší návštěvě.Na výšlapu jsem nacvakal i materiál na nějaké spojovačky, takže kdo má zájem se porozhlédnout po Pálavě a okolí ve velkém rozlišení, ať pohledá v příslušné sekci fotogalerie tohoto webu.

blog comments powered by Disqus
© 2005–2018 Mach Napište mně