Image Library Loader – zajímavý plug-in pro váš InDesign zdarma

Společnost Rorohiko je svými doplňky pro InD poměrně známá. Teprve nedávno jsem si u nich všiml jednoho zajímavého „zadarmového“ plug-inu nazvaného Image Library Loader. Ve zkratce jde o to, že po jeho instalaci si můžete v InD vyvolat novou plovoucí paletku, na kterou si můžete načíst obrázky buď z jakékoliv složky, nebo z té složky, kde máte uložen dokument InDesignu a následně je pouhým přetažením umísťovat do dokumentu. Mimo to můžete obrázky prohledávat, řadit podle kritérií, mazat, ... A pokud ze zvolené složky ve Finderu (správci souborů) obrázek smažete nebo do ní naopak nějaký(é) přidáte, stačí v InD zvolit položku Refresh Image Library a obrazy na paletce se automaticky zaktualizují. A v neposlední řadě – na paletce vidíte miniatury obrázků, což ocení především ti z nás, kteří ještě nemají CS4, kde je tato vymoženost již přímo na paletě Vazby. Velkou výhodou je samozřejmě také to, že se kvůli umístění obrázků nemusíte přepínat do Finderu či jiného správce souborů ani se zdržovat umísťováním pomocí Soubor > Umístit, což osobně považuji za velmi otravné... není nad geniálně jednoduché drag’n’drop!

K tomu, abyste mohli ILL plug-in používat, je třeba prvně stáhnout APID ToolAssistant a podle verze InDesignu, kterou používáte, umístit ten správný do složky Plug-Ins vašeho InDesignu. Do stejné složky pak nakopírujte i stažený ILL plug-in, restartujte InD a otevřete dokument. V roletce API byste měli vidět položku ImageLibraryLoader a už můžete začít zkoušet, co všechno plug-in umí či neumí.

Jinak ILL funguje jak pod Mac OS X, tak pod Win a používat ho můžete s InDesignem CS až CS4. Na závěr snad jen povzdech, že jsem nepřišel na to, jestli plug-in umí vkládat obrázky z palety do předpřipravených obrazových rámečků v dokumentu. Kdybyste to někdo zjistil, dejte vědět... mně se to nepodařilo. A rád bych ještě zdůraznil, že samosebou nikomu necpu do hlavy, že ILL je věc, bez které se neobejde. Někdo tento plug-in využije, někomu bude k ničemu... berte můj příspěvek jenom jako upozornění, jako možnost... A na závěr krátké video-představení ILL plug-inu:


Pro přehrátí videa klikněte na náhled

blog comments powered by Disqus
© 2005–2018 Mach Napište mně