Babická zabijačka

Poslední říjnovou sobotu se na návsi v Babicích u Rosic konala veřejná zabijačka a jelikož to máme od nás kousek, bylo hezky a masožraví jsme oba s Ájou jak vlci, tak proč se neprojít :o) Na akci jsme bohužel z časových důvodů mohli zůstat jen poměrně krátkou dobu, takže fotograficky zdokumentovanou mám jen úvodní část, což znamená spaření a škrábání štětin, oddělení a naporcování hlavy, zavěšení na trojnožku, vyvržení vnitřností a rozpůlení těla čuníka. Pak už jsme bohuželi museli mazat, ale i tak na to budeme rádi vzpomínat. Pan řezník byl mistr svého řemesla a byla radost se dívat, jak mu jde práce od ruky a s jakou chutí ji dělá.

Škoda, že u stánků, kde se prodávaly vepřové dobroty z několika pašíků poražených den předem, byly takové fronty, že bychom tam stáli snad ještě teď. Takže domů jsme dorazili sice bez výslužky, zato přesvědčeni o pravdivosti a nádheře legendární věty pana Hanzlíka ze Slavností sněženek: „...když se pan farář ptal, jaké jsou největší katolické svátky, tak sem řek, když je zabité prase.“V doprovodné fotosérii najdete skoro šedesát snímků, stačí kliknout ZDE nebo na náhledovou fotku výše nebo se projít do sekce Série v mojí fotogalerii. Přemýšlel jsem o barevnosti fotek... barevnou klasiku jsem zavrhl jako nudnou, v černobílé škále nevynikly zajímavé barvy zabijačky (krev apod.), takže jsem se nakonec uchýlil k jakémusi retro-tónu. Může se vám to nelíbit, můžete s tím i nesouhlasit, ale to je v podstatě tak všechno, co s tím můžete dělat :o)

A malá douška na závěr: Pokud jste přecitlivělý městský jedinec, jehož jediné setkání s přírodou a rurální živočišností spočívá v tom, že jste kdysi srazil svým Volvem ovci, případně si myslíte, že vepřové řízky rostou v Tesku rovnou z mrazáku a není kvůli nim potřeba nic zabíjet anebo jste stoupencem bezmasé stravy a zabíjení zvířat pro maso se vám protiví z principu, pak prosím do odkazované fotogalerie raději nevstupujte.

blog comments powered by Disqus
© 2005–2018 Mach Napište mně