Čankišou – Model Bazaar – Mashy Muxx – Blue Smoke Band v Rosicích

Túúúze povedený večírek proběhl v pátek 16. října v našem městečku. V rámci oslav 750 let od první zmínky o Rosicích se konal koncert v titulku uvedených kapel, takže jsme zašli trošku „popařit“ a já i zafotit.

Model Bazaar miluju a už jsem o nich tady párkrát psal. Tentokrát jsem se konečně seznámil i osobně se zpěvákem a kytaristou Radkem Malým... sympatický člověk (zdravím ;o)). V jedné skladbě měli i hostující klavíristku a představili i jednu novinku. Srdce mně zase nejvíc zaplesalo u mých megaoblíbených What's BetterChocolate.

Jako druzí na to doslova a dopísmene vlétli Čankišou a byla to opravdu šou jako blázen. Tahle muzika vás nenechá na vteřinku v klidu a rytmy dávného lidu Čanki si v pár vteřinách podmanily celý sál. Celá kapela se hraním neuvěřitelně bavila a hustila svou osobitou verzi ethno-world music do lidí s intenzitou kyslíkového hořáku olizujícího nedobytnou pokladnu.

Následovalo poněkud dramaturgicky nevychytané zklidnění v podobě Blue Smoke Band. Dobře zahraná a zazpívaná (sic!) bluesová muzika se do tohoto večera hodila asi jako gumová kačenka do třetihor a drtivá většina lidí utekla ze sálu k občerstvení rychleji než Kubiška z čínské restaurace.

To už se ale na pódiu pomalu chystají „skoromístní“ a v regionu velmi oblíbení Mashy Muxx. Osobně sice jejich nadžánrovou muziku rozkročenou nad škatulemi s tituly jako crossover, rock-metal, HC, jazz, ... nemám naposlouchanou, ale na pódiu mají šťávu a drajv a to bylo kolem půlnoci pro všechny v sále to nejdůležitější. V jedné skladbě se ke kapele připojil na pódiu již zmíněný Radek z Model Bazaar a bylo to perfektní oživení.

Finále večírku snad ještě obstaral nějaký DJ, ale to už jednak není hudba pro moje uši a druhak i těch piv bylo v tu chvíli ve mně až-až :o) Takže nezapomenout foťák a tradáá k domovu. Ono to tedy popravdě nějaké extra „tradáá“ nebylo, ale to už je jiný příběh :o)))FOTOGALERII Z KONCERTU NAJDETE ZDE!!!

blog comments powered by Disqus
© 2005–2018 Mach Napište mně