Save for web v CZ verzi Photoshopu CS3 pod 10.5 Leopard

Jak už asi mnozí z vás zjistili, po instalaci Leoparda přestala v české verzi Photoshopu CS3 fungovat funkce Uložit pro web a zařízení (Save for web). Dnes ráno jsem naivně zkusil zavolat na podporu v Amsoftu, kde mi pán laskavým hlasem sdělil, že nemá téměř ponětí ani o tom, že vyšel nějaký Leopard, natož o problému s funkcí SFW, o řešení tohoto problému ani nemluvě :o)

Naštěstí mě během dne upozornili hned dva IT známí (díky PK a Mickere!), že na KPPM konfeře se objevilo řešení, na které přišel Pavel Mázl. Dovolím si citovat pro ty, kteří by mohli řešit stejný problém:

„Chyba/problém je v souboru AdobeADM.bundle (Adobe Photoshop CS3/Show Package Contents/Contents/Required). Stačí ten soubor přepsat stejným z IE verze Adobe Photoshop CS3 a rázem začne fungovat Export pro web. Další věci jsem netestoval (vše je na vlastní riziko). Každopádně doporučuji si zazálohovat vlastní aplikaci Adobe Photoshop CS3. Možná se poštěstí a za pár měsíců tu budeme mít update, který zajistí normální funkčnost Adobe aplikací pod Leopardem, aniž bychom museli dělat takovéto opičárny :o)“

Díky laskavosti Pavla Kouta, který mi nezištně poskytl potřebný AdobeADM.bundle z IE verze jsem měl možnost celý postup vyzkoušet a sláva-nazdar-hurá, vše opravdu funguje jak má (až na drobné jazykové chyby v SFW dialogu).

blog comments powered by Disqus
© 2005–2018 Mach Napište mně