Miláššek už je doma!

Přezbrojil jsem pracovní stanici…

Původně jsem si myslel na iPad mini, ale když Apple nedávno uvedl nové iMacy s Fusion Drive, tak práce převážila nad zábavou a bylo rozhodnuto v deseti sekundách po keynote :o) Můj dosavadní iMac sice podává pořád hodně slušný výkony, ale přecejenom je čtyři roky starý a nový systém i programy od Adobe jsou čím dál nenažranější :o) A řekněme si to na rovinu – občas už byla práce v InDesignu nebo Illustratoru spíš utrpením než zábavou.

Chvilku jsem přemýšlel i nad 27palcovou verzí, ale to už je na mě docela dost peněz, takže jsem bral 21,5’’. Paměť jsem nerozšiřoval (ano, vím, že už to pak nepůjde), protože 8 GB musí stačit. Navíc, když jsem si připlatil za 1 TB Fusion Drive. Prostě jsem si našel pro mě optimální poměr cena‑výkon :o)

new-imac_12-2012
Foto Apple

Přechod na nový stroj proběhl tak bezbolestně, jak si to lze jen představit. Na starý mašině jsem přes Time Machine odzálohoval, připojil externí disk se zálohou k novému stroji a pak už mu jen v průběhu „uvítacího ceremoniálu“ ukázal na tento disk. Za dvě hoďky byla data na svém místě a já mohl v klidu pokračovat s naprosto stejným nastavením na novém iMacu.

RYCHLOST! To je první, co vám řeknu, když se zeptáte na můj novej stroj :o) Rychlost pro mě tak neskutečná, že se kolikrát regulérně leknu, když poklepu např. na *.indd dokument a ještě ani neoddálím prst na myši po druhém klepnutí a dokument už na mě civí otevřenej v InDesignu :o) Mnohem méně odlesků (je to podle mě fakt oproti starším displejům poznat), o chlup větší displej (měl jsem předtím „dvacítku“), lepší zvuk… další „drobnosti“, které mě ještě napadají. O designu mluvit netřeba, že ne?

Pro úplné jablečné maniaky jsem nacvakal i unboxing nové mašiny, takže kdo chce, tak se může mrknout kliknutím na obrázek níže :o)

unboxing_new_imac_12-2012

blog comments powered by Disqus
© 2005–2018 Mach Napište mně