Několik (snad) zajímavých odkazů 129

Jen v rychlosti trojice odkazů, dnes převážně pro grafiky, détépáky a podobnou „chátru“ :o) Ale na třetí odkaz byste se mohli mrknout všichni, stojí za to!

Kolekci padesáti free fontů pro vás nasbírali na smashingapps.com. Česky na vás nebude asi mluvit žádný, ale třeba na nějaký titulek nebo jako výchozí křivky pro tvorbu loga se může něco hodit.

Na youthedesigner.com si zase vzali na paškál bezešvé vektorové vzorky (taky zdarma), takže až budete shánět, tak si vzpomeňte ;o)

A na závěr fakt pecka! Démon digitálního umění Bert Monroy představil téměř dokončený obraz Times Square. Na tvorbě neskutečně detailní scény strávil čtyři roky, sloučený soubor má 6,52 GB, obraz se skládá z takřka 3000 jednotlivých souborů Photoshopu a Illustratoru, celkový součet vrstev je asi 500 000!!! Obraz si můžete na autorových stránkách díky exportu do Zoomify prohlédnout velmi podrobně. A když tak budete činit, tak si přibližte žlutý taxík u přechodu, kde můžete vidět samotného Berta, který takhle zobrazil svoje „o pár let mladší ‚já‘“ a zavzpomínal tak na doby, kdy se taxíkařením v New Yorku živil. No, pane, klobouk dolů!

bert-monroy-times-square

blog comments powered by Disqus
© 2005–2018 Mach Napište mně