Tip na software pro Mac OS X 10.6 – TotalFinder

Pro spoustu z vás nebude TotalFinder žádnou novinkou. I já jsem si tenhle prográmek už kdysi trošku „očichával“, ale nějak se mně tehdy nechtělo platit za věc, kterou jsem nutně nepotřeboval. Postupem času jsem na TF zapomněl, ale když mně teď nedávno cinkla v mejlu nabídka z MacUpdate se zmíněným programem v akci za $9, tak jsem to omrknul a nakonec i koupil.

Po pár dnech ostrého nasazení musím konstatovat, že jsem rozhodně neprohloupil. Ne že bych používal dual mode (známé podivné „dvouokní“ á la Windows). Ne že bych používal The Visor Feature (jakési vyjížděcí/zajížděcí okno na spodní straně obrazovky). Ne že bych toužil mít v adresářích zobrazeny složky nahoře nad soubory. Ale kvůli jedné jediné věci jsem z koupě TF nadšen. Ne že bych si stěžoval na Finder jako takový, ale „totalfajndří“ Tabbed Browsing stojí za každičký centík ceny aplikace. Obzvlášť v práci, kde dělám každou chvíli zároveň na 5–10 zakázkách je používání tabů luxusem takřka neskutečným. Netvrdím, že to musí vyhovovat každému, ale já rozhodně jsem cílová skupina.

Zajímavost na závěr... nedávno jsem zjistil, že autor aplikace je tuzemec. Takže díky, Antoníne ;o) Jo, a máte nádhernej web!

PS: Nikdy by mě nenapadlo, říct byť jen slovíčko proti Finderu jako takovému, ale když ony ty taby jsou vážně zatraceně návykový :o)

blog comments powered by Disqus
© 2005–2018 Mach Napište mně